Skip to main content
OneTouch

Podívejme se na úplný začátek

Podívejme se na úplný začátek

Máte diabetes. Co teď?

Nejste sami. Dle odhadů Mezinárodní diabetologické federace z roku 2017 jeden z 11 dospělých po celém světě má diabetes a každý druhý není ani diagnostikován.1 Stanovení diagnózy diabetu je důležitým prvním krokem pro zahájení léčby onemocnění. Zjištění, že máte diabetes, může být šokující a někdo to nemusí nést dobře. Zde, ve společnosti OneTouch.cz, jsme tu od toho, abychom vám pomohli.

Najdete tu informace o cukrovce, jako například o jejích různých typech, příznacích a symptomech, a o významu zvládání tohoto stavu, včetně měření hladiny cukru a užívání léků dle předpisu. Naučíme vás základy zdravého stravování a fyzické aktivity a další způsoby, jak o sebe pečovat, abyste zmírnili rizika komplikací spojených s cukrovkou. Ve stručnosti vám budeme průvodci na vaší cestě s diabetem, a to krok za krokem.

Ano, váš život se s cukrovkou změní. Když však budete schopni držet diabetes pod kontrolou, zlepšíte svůj současný zdravotní stav a snížíte také pravděpodobnost dlouhodobých zdravotních rizik: s cukrovkou můžete žít déle a zdravěji.

Nečekejte dokonalost. Není to závod ani soutěž. Slibte si ale, že budete dělat vše, co je ve vašich silách. Řekněte si, že to za to stojí a objevte motivaci, která vás udrží na správné cestě.

 

1 International Diabetes Federation. (IDF) IDF News World Cukrovka Den (2017). Brusel, Belgie. Kontrolováno online 5. května 2018, @ https://www.idf.org/news/94:new‐idf‐figures‐show‐continued‐increase‐in‐diabetes‐across‐the‐globe,‐ reiterating‐the‐need‐for‐urgent‐action.html

CO/LFS/0146/0039(1)